11 grudnia 2015

Fajka na śniegu (g. z. f.)

Galeria zwierząt futrzanych, odsłona... Wybacz, straciłem rachubę.
Chodzi o to, że otaczają nas niekiedy zwierzęta. Po co komu zwierzęta? Zupełnie nie wiadomo. Ale wiadomo także skądinąd, że życie ze zwierzętami wokół jest zupełnie inne. Zwłaszcza na wsi. Czy wyobrażasz sobie dom bez psów i kotów?

A więc oto kolejna odsłona galerii zwierząt futrzanych w postaci Fajki.


Fajka jest zwierzęciem marki pies, płci suka, model kundel (zwany dla niepoznaki i nobilitacji nowokundlandem).
Została znaleziona przez Em. którejś jesieni w lesie, jako młode jeszcze szczenię. Najprawdopodobniej znalazła się tam, gdyż poprzedni użytkownik działał w myśl zasady: „Miejsce zwierząt jest w lesie”. Ale wyswobodziła się ze swych okowów. Najpierw zrobiono rozpoznanie wśród okolicznego ludu, lecz dowiedziano się tylko, cytuję: „Pani, ja nie znam ludzkich psów”. I jakoś przylgnęła do naszej ekipy.

W związku z powyższymi zajściami jest to pies, który wie, że wygrał los na loterii. A więc jest arcygrzeczna - można iść na dwunastokilometrowy spacer przez wsie, bez smyczy i Fajka nie oddali sie od ciebie na krok, jeśli tak jej przykażesz.


Co do kota, to czuje przed nim duży respekt, ale cały czas kombinuje, jak by tu go zjeść. Wynikiem tego jest nieustanna wojna psychologiczna i pojedynek na miny. Trafia tu kosa na kamień, gdyż kot łatwo terenu nie odda - swojego czy nie swojego.

Zdjęcie zimowe zrobione przez Em., wypasiałe od cieni rzuconych na śnieg przez drzewa, wystąpiło w dwóch odsłonach: barwnej i w walorze. Jeszcze Ci mało? Proszę bardzo: w negatywie!


10 komentarzy:

 1. Jak to - po co komu zwierzęta? A co będę jadł w Macu?

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajka fajnie się fkomponowała;)
  Znajomi przygarneli psa po przejściach, ze schroniska; przez pierwsze tygodnie ne mozna go było zostawić samego w domu, bo umierał ze strachu, że po niego nie wrócą, a na wszelki hałas reagował wciskaniem sie do kąta i pod stoły.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. tak, bywają takie psie traumy. dobrze, że są przygarniacze.

   Usuń
 3. Też zawszę mielim koty i psy, najczęściej hurtowo, i też najczęściej tej samej marki - kundel aspirujący do czegoś. Pocieszne bydlaki! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. słyszałem, że nadal żyjecie jak pies z kotem ;-)

   Usuń
 4. Rysiek - z powodu kitek na uszach, a Fajka? :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ładne zdjęcie, klimatyczne.
  A i historia Fajki śnieżnej za heartland chwytająca.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dziękuję w imieniu zdjęć, przekażę.
   i heartland, i winterland.

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...